Dallime mes rishikimeve të "Västerbotten"

241 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
→‎top: përmirësim teknike, removed: (120)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (→‎top: përmirësim teknike, removed: (120))
{{Infobox vendbanim
|Emri = Västerbotten
|Stema_figura = Västerbotten vapen.svg
|Harta_foto = Sverigekarta-Landskap Västerbotten.svg
|Harta_foto_shënimi = Västerbotten në hartën e [[Suedia|Suedisë]]
|harta_gjerësi = 150px
|Sipërfaqja = 15,093
|Popullsia = 262,362
|Popullsia_viti = 31-12-2009
|Dendësia = 17
| SeksioniA-majtas1 = Shteti
| SeksioniA-djathtas1 = {{SWE}}
|Zona Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|CET]] [[Coordinated Universal Time|UTC+1]]
|Ora Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|CEST]] [[Coordinated Universal Time|UTC+2]]
}}
'''Västerbotten''' është provincë (''landskap'') në veri të [[Suedia|Suedisë]]. Kufizohet me [[Ångermanland]], [[Lapland (Suedi)|Lapland]] dhe [[Norrbotten]].
 
==Gjeografia==
37.617

edits