Dallime mes rishikimeve të "Maseru"

199 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
përmirësim teknike, removed: (103)
(Faqe e re: {{Qytet |Qyteti = Maseru |Lloji i vëndbanimit = Qytet |Pamje = KingswayMaseru.jpg |Përshkrimi i pamjes = Kingsway, rruga qendrore në Maser...)
 
v (përmirësim teknike, removed: (103))
{{Qytet
|Qyteti = Maseru
|Lloji i vëndbanimit = Qytet
|Pamje = KingswayMaseru.jpg
|Përshkrimi i pamjes = Kingsway, rruga qendrore në Maseru
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Lesoto
|Distrikti = Maseru
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 138
|Popullsia = 226,880
|Dendësia = 1,651.3
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 1,600
|Themelimi = [[1869]]
|Zona Kohore = SAST [[Coordinated Universal Time|UTC+2]]
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi = 240
|harta = Lesoto
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=29 | gjer_m=19 | gjer_s= | gjer_dr =S
| gjat_g=27 | gjat_m=29 | gjat_s= | gjat_dr =E
}}
'''Maseru''' është kryeqyteti i [[Lesoto|Lesotos]]s. Ndodhet në veriperëndim të Lesotos nga kufiri i [[Afrika Jugore|Afrikës Jugore]].
 
==Klima==
Maseru ka klimë oqeanike. Gjatë dimrit, temperatura mesatare janë 9 &nbsp;°C. Janari është muaji më i nxehtë me temperaturë mes 15 dhe 33 &nbsp;°C. Korriku është muaji më i ftohtë, ku temperaturat janë nga −3 deri në 17 &nbsp;°C.
 
==Binjakëzimet==
37.617

edits