Ndryshimi mes inspektimeve të "DVD"

5 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Reverted 1 edit by 128.199.167.194 (talk) identified as vandalism to last revision by Roboti Tung. (TW))
v
 
[[Skeda:DVD two kinds.jpg|thumb|leftdhjathtas|270px]]
'''DVD''' ''(Digital Versatile/Video Disc)'' është një medium për inçizimin e imazheve lëvizëse dhe vidio dhe duket si [[CD]], por ka më shumë kapacitet dhe ka dal si zëvendësues i [[VHS]] ''(Video Home System)''. DVD më së shumti përdoren për filma artistik.
== Llojet e DVD ==