Dallime mes rishikimeve të "Hajrie Rondo"

32 bytes added ,  6 vjet më parë
v
ketegorizim si i gjallë using AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (ketegorizim si i gjallë using AWB)
| titulli =
}}
 
 
 
'''Hajrie Rondo''' është një [[aktore]] e mirënjohur shqiptare. Ka lindur më [[1 Mars]] [[1951]] në [[Delvina|Delvinë]].
 
Hajrie Rondo është tashmë një aktore me diapazon të gjerë. Ajo ka interpretuar në të gjitha gjinitë. Rondo ka luajtur rreth 120 role në teatër dhe rreth 40 role në filma. Jeton në [[Fier]].
 
 
== Filmografia ==
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Aktorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]