Dallime mes rishikimeve të "Ilir Bezhani"

34 bytes added ,  6 vjet më parë
v
→‎Ka interpretuar: ketegorizim si i gjallë using AWB
vNo edit summary
v (→‎Ka interpretuar: ketegorizim si i gjallë using AWB)
'''Ilir Bezhani''' është një aktor dhe regjisor [[shqiptar]]. Lindi në [[Tiranë]] në vitin [[1952]].
 
===Ka interpretuar===
 
*[[Po vjen ai]] ([[1999]]) ''serial-komedi''
*[[Pallati 176]] ([[1985]]) ''teatër-komedi''
*[[Fushë e blertë fushë e kuqe]] (1984)
 
 
{{reflist}}
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Aktorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Regjisorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Lindje 1952]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]