Ndryshimi mes inspektimeve të "Ludwig van Beethoven"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketa: Redaktim nga aplikacioni për celular
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:Beethoven.jpg|thumb|200px|Ludwig van Beethoven ([[1770]] - [[1827]]); Pikturë nga Joseph Karl Stieler, [[1820]]]]
[[Skeda:Beethoven Signature.svg|thumb|200px|Firma e van Beethovenit]]
'''Ludwig van Beethoven''' ([[Shqiptimi|sqt.]] ''Ludvig van Bethovën'') u pagëzua më [[17 dhjetor]] [[1770]] në [[Bon]], [[Gjermani]] dhe vdiq më [[26 mars]] [[1827]] në [[Vjena|Vjenë]], [[Austria|Austri]]. Ishte [[kompozitor]] i Epokës Klasike Gjermane.Ishte një njeri që merrej me debilitasa dhe gjëja e preferuar e tij të bënte ishte të pshtonte në dritare.
 
== Prejardhja e emrit ==
Anonymous user