Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Dardanisë"

v
 
* 5. YIli gjashtëcepësh është marrë nga Flamuri i Skënderbeut. Quhet ylli i Skënderbeut. Është përdorur si simbol nga ilirët shqiptarët antikë dhe korrespondon me Stelat e Mburojës.
 
* 6. Ky flamur tani mendohet se do të bëhet flamur identifikues i LDK-së (Lidhja Demokratike e Kosovës)
 
[[Kategoria:Ibrahim Rugova]]