Shpresa Vreto: Dallime mes rishikimesh

v
→‎top: ketegorizim si i gjallë using AWB
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
v →‎top: ketegorizim si i gjallë using AWB
Rreshti 2:
 
Me Petrit Rukën ka bashkëpunuar në filmin “Një djalë dhe një vajzë” në vitin 1990. Disa nga librat që ka shkruar Vreto janë: “Shokë Shkolle”, “Vit i paharruar” etj. Pas viteve 1990 ka ideuar “Sirena e vogël” dhe “Bota ime”. Gjithashtu ka drejtuar një bibliotekë për fëmijë, për 12 vjet rresht.
 
 
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Shkrimtarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]