Ndryshimi mes inspektimeve të "Qeveria Rama I"

v (rregullim sintakse)
* Zëvendëskryeministër - [[Niko Peleshi]]
* Ministër i Mbrojtjes - [[Mimi Kodheli]]
* Ministër i Zhvillimit Ekonomik,Turizmit,Tregtisë dhe Sipërmarrjes - [[Milva Ekonomi]]
* Ministër i Punëve të Brendshme - [[Saimir Tahiri]]
* Ministër i Punëve të Jashtme - [[Ditmir Bushati]]
* Ministër i Integrimit Evropian - [[Klajda Gjosha]]
* Ministër i Financave - [[ShkëlqimArben CaniAhmetaj]]
* Ministër i Transportit dhe Infrastrukturës - [[Edmond Haxhinasto]]
* Ministër i Zhvillimit Urban dhe Turizmit - [[Eglantina Gjermeni]]
* Ministër i Arsimit dhe Sportit - [[Lindita Nikolla]]
* Ministër i Drejtësisë - [[Nasip Naço]]
Anonymous user