Dallime mes rishikimeve të "Ankaraja"

9 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (Lerriklo zhvendosi faqen Ankara te Ankaraja: Trajta e shquar)
No edit summary
Në [[Ankara]] gjindet mauzoleu i gjeneralit turk [[Mustafa Kemal Atatürk]]. Mauzoleu është përmendore monumentale e ndërtuar në vitin 1953, aty ndodhet varri i Ataturkut dhe i bashkëpunëtorit të tij më të ngushtë Ismet Inenit.
 
== Ekonomia ==
ĐḑḏḎḑẲ
 
== Demografia ==
 
== Shiko edhe këtë ==
* [[TurqiaXhamia e Koxhatepes]]
 
== Lidhje të jashtme ==
 
 
{{Kryeqytetet e Evropës}}
Anonymous user