Ndryshimi mes inspektimeve të "18 Qershor"

89 bytes added ,  4 vjet më parë
v
v
 
== Vdekje ==
* 1904 - Sami Frashëri, rilindasi enciklopedist, u nda nga jeta ne moshen 54 vjeqare.
* [[1928]] - [[Roald Amundsen]], hulumtues norvegjez
* [[1936]] - [[Maksim Gorki]], letrar rus
* [[2006]] - [[Adi Lukovac]], kantautor boshnjak
*
 
== Festa dhe përvjetore ==