Dallime mes rishikimeve të "Prepoli"

43 bytes added ,  6 vjet më parë
Ndryshime ne emertimin e qytetit dhe te dhenat mbi udheheqjen e qytetit.
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(Ndryshime ne emertimin e qytetit dhe te dhenat mbi udheheqjen e qytetit.)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
{{Qytet
|Qyteti = PrepoliPrijepolje
|Emri në gjuhën vendase =
|Lloji i vëndbanimit = Qytet
|Stema_gjerësia = 90x
|Pamje = Prijepolje Panorama.JPG
|Përshkrimi i pamjes = Pamje nga PrepoliPrijepolja
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Serbia
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia =
|Vendasit = SanxhaklinjëSerbet -, SanxhakasBoshnjaket dhe Malazezet
|gjuha zyrtare =Serbisht dhe bosnjakisht
|Themelimi =
|Zona Kohore = [[ZKEQ]] ([[UTC+1]])
|Kryetari i Komunës =
|Asambleja rajonale =
|Partia udhëheqëse = DSSNS
|WebFaqja = http://www.opstinaprijepolje.rs/Opstina-Prijepolje-Pocetna__lat
<!--Harta-->
}}
 
'''PrepolPijepolje''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Пријепоље/Prijepolje'') është vendbanim dhe qendër e njësis administrative në [[Serbia|Serbi]].
 
== Pak histori ==
 
== Politika ==
Kryetar i komunes tani eshte VukosavDragoljub TomasevicZindovic.Eshte vend jo shume politik kryesisht neutral,sepse popullata eshte me e madhe mysimane se ajo ortodokse.
 
== Shiko edhe këtë ==
Anonymous user