Ndryshimi mes inspektimeve të "Mesxhidi Aksa"

1 byte removed ,  4 vjet më parë
v (Goelia zhvendosi faqen Xhamia el Aksa tek Xhamia el-Aksa)
 
=== Isra and Miraxhi ===
Bazuar në Kuran dhe traditën Islame, Xhamia el-Aksa është vendi ku [[Muhammedi]] ka qenë gjatë Udhëtimin e Natës i hipur mbi Burkanë, i cili e ka marrë Muhammedin prej Mekës për në Al Aksë.
 
=== Statusi fetar ===
Anonymous user