Ndryshimi mes inspektimeve të "U"

423 bytes added ,  15 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
*Në gjuhen shqipe është shkronja e tridhjetë e alfabetit, me të shënohet [[Germa]] '''U''' e madhe e dorës.
----
{{ABC-ja}}
{{cung}}
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
[[Category:Gjuha]]
 
[[af:U]]
[[als:U]]
[[ar:U]]
[[bs:U]]
[[ca:U]]
[[cs:U]]
[[da:U]]
[[de:U]]
[[el:U]]
[[en:U]]
[[eo:U]]
[[es:U]]
[[et:U]]
[[fi:U]]
[[fr:U]]
[[gl:U]]
[[he:U]]
[[hu:U]]
[[id:U]]
[[it:U]]
[[ja:U]]
[[ko:U]]
[[la:U]]
[[nl:U]]
[[nn:U]]
[[no:U]]
[[pl:U]]
[[pt:U]]
[[ro:U]]
[[ru:А]]
[[scn:U]]
[[simple:U]]
[[sl:U]]
[[sv:U]]
[[tl:U]]
[[vi:U]]
[[yo:U]]
[[zh:U]]