Dallime mes rishikimeve të "Illixha (Sarajevë)"

v
Shtova gjeolokacionin
v (Shtova gjeolokacionin)
'''Ilixha''' është komunë që gjendet në Kantonin e Sarajevës. Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2013, komuna e Ilixhës përbëhet nga 12 fshatra (bashkësi lokale). Bashkësitë lokale të komunës së Ilixhës janë: Ilixha Qendra, Hrasnica, Kolonia Sokoloviç, Butmiri, Otesi, Stupi, Kodër Stupi, Vreoca, Blazhuji, Rakovica, Lluzhani dhe Osijeku.
{{cung}}
{{coord|43|49|59|N|18|18|14|E|region:BA_type:city|display=title}}
[[Kategoria:Qytete në Bosnje dhe Hercegovinë]]
[[Kategoria:Bosnje dhe Hercegovinë]]