Ndryshimi mes inspektimeve të "Y"

423 bytes added ,  15 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
*Në gjuhen shqipe është shkronja e tridhjetekatërtë e alfabetit, me të shënohet [[Germa]] '''Y''' e madhe e dorës.
----
{{ABC-ja}}
{{cung}}
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
[[Category:Gjuha]]
 
[[af:Y]]
[[als:Y]]
[[ar:Y]]
[[bs:Y]]
[[ca:Y]]
[[cs:Y]]
[[da:Y]]
[[de:Y]]
[[el:Y]]
[[en:Y]]
[[eo:Y]]
[[es:Y]]
[[et:Y]]
[[fi:Y]]
[[fr:Y]]
[[gl:Y]]
[[he:Y]]
[[hu:Y]]
[[id:Y]]
[[it:Y]]
[[ja:Y]]
[[ko:Y]]
[[la:Y]]
[[nl:Y]]
[[nn:Y]]
[[no:Y]]
[[pl:Y]]
[[pt:Y]]
[[ro:Y]]
[[ru:А]]
[[scn:Y]]
[[simple:Y]]
[[sl:Y]]
[[sv:Y]]
[[tl:Y]]
[[vi:Y]]
[[yo:Y]]
[[zh:Y]]