Ndryshimi mes inspektimeve të "Zamora, Spanjë"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Liridon zhvendosi faqen Zamora, Spain tek Zamora, Spanjë)
 
{{Qytet (Spanja)
|Qyteti = Zamora, SpainSpanjë
|Emri Spanjisht =
|Lloji i vëndbanimit = [[Komunat e Spanjës|Komunë]]
}}
 
'''Zamora, SpainSpanjë''' ështënjë [[Komunat e Spanjës|komunë]] në [[Spanja|Spanjë]], e vendosur në qarkun [[Tierra del Pan]], të provincës [[Zamora ((provincë) in Spanjë)|Zamora]], në [[Castile dhe León]]. Zamora, SpainSpanjë ka 66293 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 149.28 km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat|Zamora, Spain|Zamora, Spanjë}}
* [http://www.ayto-zamora.org Webfaqja zyrtare]
 
{{Spanja-cung}}
 
[[Kategoria:Komunat e Spanjës|Zamora, SpainSpanjë]]
{{Coord|41|29|56|N|5|45|20|W|display=title}}
[[en:Zamora, Spain|Zamora]]