Dallime mes rishikimeve të "Zhupanja"

21 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎top: rregullim i sintaksës)
No edit summary
{{Cung|Kroacia}}
{{Kartela vendbanim
| emri = ŽupanjaZhupania
| emri_amtar = ZsupanyaŽupanija
| lloji_vendbanimit = [[Lista e qyteteve të Kroacisë|Qytet]]
| nofka =
| shteti_shënim =
| shkalla_administrative = 2
| ndarja_adm_shkalla_1 = Vukovar-SrijemSrem
| ndarja_adm_shkalla_2 =
| ndarja_adm_shkalla_3 =
| gjatësia =
}}
'''ŽupanjaZhupania''' ''(në [[Gjuha Kroate|Kroatisht]] ZsupanyaŽupanija)'' është një qytet në [[ZhupanitëZhupania e KroacisëVukovarit dhe Sremit|zhupaninë]]Zhupaninë [[Vukovar-Srijeme Vukovarit dhe Sremit]] në [[Kroacia|Kroaci]].
== Demografia ==
Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit [[2012]] ishte 11959 banorë. Sipas regjistrimit të vitit [[2011]] 12115 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit [[2001]] 13775 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.29%<ref>[http://archive.is/20121205074953/http://www.world-gazetteer.com/wg.php?x=&men=gcis&lng=en&des=wg&geo=-4&srt=npan&col=abcdefghinoq&msz=1500&geo=-98 Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.]</ref>.
<references/>
 
{{Zhupania Vukovar-Srijeme Vukovarit dhe Sremit}}
 
<!-- Ndërlidhje Wiki -->