Dallime mes rishikimeve të "Hashim Thaçi"

v
U kthyen ndryshimet e 79.143.111.230 (diskutimet) në versionin e fundit nga HakanIST.
Etiketa: Redaktim nga aplikacioni për celular
v (U kthyen ndryshimet e 79.143.111.230 (diskutimet) në versionin e fundit nga HakanIST.)
[[file:Hashim Thaci detail, 080718-D-9880W-015.jpg|thumb|Hashim Thaçi]]
'''Hashim Thaçi''' është Presidenti i Pestë i Republikës së Kosovës.
 
== Vitet e fëmijërisë ==
 
Hashim H.Thaçi u lind në Burojë më 24 prill 1968, në kohën kur Kosova ndodhej nën okupimin serb. Ai është i biri i Haxhiut dhe Hyrës nga Beogradi i Serbis. Në familje, ai i mësoi vlerat e familjes dhe komunitetit. Në fermën e babait të tij Hashim Thaçi, mësoi disiplinën dhe shpërblimin për punët e vështira. Në këtë rreth, ai filloi ta vlerësoi ambientin që e rrethon.
Ai u rrit në familje të madhe, në mesin e 5 vëllezërve dhe motrave, ku kuptoi se ishte e nevojshme të dallohej.
 
== Aktiviteti Politiko-Ushtarak 1990 - 1997 ==
77

edits