Dallime mes rishikimeve të "Sylejman Vuçitërna"

v
v
 
Pas likuidimit, familja e tij u internua dhe u torturua nga organet e sigurimit, u ndjek nga Tirana dhe shumë të afërt të tyre nuk kishin guximin ti futnin në shtëpitë e tyre, dhe kjo ishte e arsyeshme, ngase menjëherë pasonin ndëshkimet. Ky lloj terrori zgjati me vite deri sa u bë përmbysja e sistemit komuniste.
==Shih edhe==
*[[Salih Vuçitërni]]
*[[Hasan Prishtina]]
 
==Lidhje të jashtme==