Dallime mes rishikimeve të "Takashi Inui"

9 bytes added ,  4 vjet më parë
v
përmirësime teknike, replaced: Për reprezentacionin e japoneze luajti → Për reprezentacionin japonez ka luajtur, loje → ndeshje, dhe shënoi using AWB
(Faqe e re: {{Infobox football biography |name={{PAGENAME}} |image=200px |fullname={{PAGENAME}} |birth_date={{birth date and age|2|6|1988}} |birth_plac...)
 
v (përmirësime teknike, replaced: Për reprezentacionin e japoneze luajti → Për reprezentacionin japonez ka luajtur, loje → ndeshje, dhe shënoi using AWB)
|fullname={{PAGENAME}}
|birth_date={{birth date and age|2|6|1988}}
|birth_place=[[Shiga]], [[JaponiaJaponi]]
|position=[[Mesfushori|Mesfushor]]
|currentclub=[[SD Eibar|Eibar]]
|clubnumber=
|nationalyears1=2009–|nationalteam1=[[Kombëtarja japoneze e futbollit|Japonia]]|nationalcaps1=19|nationalgoals1=2
}}
'''{{PAGENAME}}''' (lindur më [[2 Qershor]] [[1988]]) është një [[futbolli|futbollistë]]st [[Japonia|japonez]].
 
==Kombëtarja==
Për [[Kombëtarja japoneze e futbollit|reprezentacionin e japonezejaponez]] luajtika luajtur 19 lojendeshje dhe shënoika shënuar 2 gola.
 
==Statistikat==
|2015||5||0
|-
!TotalGjithsej||19||2
|}
 
==Lidhje të jashtëme==
*[http://www.national-football-teams.com/player/29488/Takashi_Inui.html NationalEkipet Footballkombëtare Teamstë futbollit]
 
[[Kategoria:Lindje 1988]]