Ndryshimi mes inspektimeve të "Eqrem Kryeziu"

10 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(permirsimet janmvalide)
Eqrem Kryeziu i lindur më [[15 shkurt]] [[1948]] në [[Prizreni (komuna)|Prizren]], [[Kosovë]] [[politikan]] [[shqiptar]]. EkremiEqremi është Magjistër i Shkencave Filologjike.
 
Që nga themelimi i [[LDK]]-së në Kosovë dhe deri në kuvendin e tretë zgjedhorë të degës ka qenë Kryetar i Degës së saj në Prizren. Pas zgjedhjeve Ekremi është zgjedhuzgjedhur si nënkryetar i parë i LDK-së në PrishtinPrishtinë. Përndryshe që nga viti [[1972]] Eqrem Kryetiu ishte i angazhuar në arsim.
 
Në vitin [[2006]] ai ishte kretarëkryetarë i komuëskomunës së [[Prizreni (komuna)|Prizrenit]]
 
{{poli-cung}}
Anonymous user