Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kodra"

50 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Katalogë dhe bibliografi: Letra e parë e kategorisë është e vogël using AWB)
[[Skeda:Paolo IbrahimMonti Kodra- Servizio fotografico (Italia, 1961) - BEIC 6361569.jpg|thumb|300px|Ibrahim Kodra]]
 
'''Ibrahim Shaban Likmetaj Kodra''' (lindi në [[Komuna Ishëm|Ishëm]], më [[22 Prill|22 prill]] [[1918]] - më [[7 Shkurt|7 shkurt]] [[2006]] vdiq në [[Milano]]) ishte një piktor shqiptar me famë ndërkombëtare. Kodra ajo është konsideruar si piktori më i rëndësishëm shqiptar i njohur ndërkombëtarisht.
Anonymous user