Dallime mes rishikimeve të "Shanllëurfa"

geo location
(geo location)
(geo location)
{{Coord|37|09|30|N|38|47|30|E|display=title}}
'''Şanlıurfa''' është një fshat kurd ne [[Turqi]] ne Kufi me [[Sirin]] dhe është vendbanimi ku lindi Artisti i madh [[Ibrahim Tatlises]].