Dallime mes rishikimeve të "29 Nëntor"

3 bytes removed ,  6 vjet më parë
→‎Vdekje: rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(→‎Vdekje: rregullim i sintaksës)
 
== Vdekje ==
 
 
* [[1643]] - [[Claudio Monteverdi]], kompozitor italian
 
* [[1852]] - [[Ada King Lovelace]], matematiciente britaneze dhe programeri i parë
* [[1924]] - [[Giacomo Puccini]], kompozitor italian
* [[1975]] - [[Graham Hill]], kampion i Formula 1
* [[2014]] - [[Mark Strand]], poet amerikan
 
 
== Festa dhe përvjetore ==