Dallime mes rishikimeve të "Zhupanja"

2 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Wackäseminar zhvendosi faqen Županja tek Zhupanja)
No edit summary
{{Cung|Kroacia}}
{{Kartela vendbanim
| emri = ZhupaniaZhupanija
| emri_amtar = Županija
| lloji_vendbanimit = [[Lista e qyteteve të Kroacisë|Qytet]]
| gjatësia =
}}
'''ZhupaniaZhupanija''' ''(në [[Gjuha Kroate|Kroatisht]] Županija)'' është një qytet në [[Zhupania e Vukovarit dhe Sremit|Zhupaninë e Vukovarit dhe Sremit]] në [[Kroacia|Kroaci]].
== Demografia ==
Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit [[2012]] ishte 11959 banorë. Sipas regjistrimit të vitit [[2011]] 12115 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit [[2001]] 13775 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.29%<ref>[http://archive.is/20121205074953/http://www.world-gazetteer.com/wg.php?x=&men=gcis&lng=en&des=wg&geo=-4&srt=npan&col=abcdefghinoq&msz=1500&geo=-98 Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.]</ref>.