Dallime mes rishikimeve të "Hashim Thaçi"

[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 79.143.111.230 (diskutimet) në versionin e fundit nga HakanIST.)
studentore për shpalljen e pakënaqësisë me pushtetmbajtësit e asaj kohe. Nga ilegaliteti kalon në [[Zvicra|Zvicër]] ku vazhdon më tej
veprimtarin e tij kundër okupimit serb në Kosovë si dhe studimet Postdiplomatike në [[Universiteti i Cyrihut|Univeritetin e
Cyrihut]]. aty mori hapat e par te hajnis
 
.
Në Zvicër, Hashim Thaçi antarësohet në [[Lëvizja Popullore e Kosovës|Lëvizjen Popullore të Kosovës]],
organizatë politike e cila mori vendimin për themelimin e UÇK-së. Si i dërguar nga LPK-ja,
Anonymous user