Dallime mes rishikimeve të "Gjuha çeke"

49 bytes added ,  6 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(→‎Shiko dhe këtë: rregullim i sintaksës)
vNo edit summary
| [http://www.sil.org SIL] ||ces
|}
'''Gjuha Çeke''' (çekishtja) është një gjuhë [[Gjuhët indo-evropiane|indo-europiane]] e familjes së [[Gjuhët sllave|gjuhëve sllave]]. Flitet kryesisht në [[Republika Çeke|Republikën Çeke]] dhe si gjuhë minoritare në [[Sllovakia|Sllovaki]]. Është një nga 24 [[Gjuhët e Bashkimit Europian|gjuhët zyrtare të Bashkimit Europian]].
 
== Shiko dhe këtë ==