Dallime mes rishikimeve të "Konkord"

6 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (All info is kept in Wikidata, removed: {{Link FA|af}} using AWB (10903))
v
 
Fluturimet komerciale fillun më [[21 janar]] [[1976]] dhe përfunduan 27 vjet më vonë në vitin [[2003]]. Këto fluturime parë komercial ka ndodhur me British Airways dhe Air France mbi Oqeanin Atlantik, 21 janar 1976. Fluturimet e fundit u zhvillua përkatësisht më [[31 maj]], [[2003]] për [[Air France]] dhe më [[24 tetor]] [[2003]] për [[British Airways]] ndërsa "fluturimi i lamtumirës" më [[26 nëntor]] të po atij viti. Jean-Cyril Spinetta, atëherë presidenti i [[Air France]], tha: "Concorde nuk do të ndalet, sepse me të vërtetë kurrë nuk do të dalë nga imagjinata e njerëzve."
 
[[Kategoria:AeronautikëAeroplanë civilë]]