Dallime mes rishikimeve të "Hashim Thaçi"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
vNo edit summary
.
Në Zvicër, Hashim Thaçi antarësohet në [[Lëvizja Popullore e Kosovës|Lëvizjen Popullore të Kosovës]],
organizatë politike e cila mori vendimin për themelimin e Ushtris Çlirimtare të Kosovës UÇK-së. Si i dërguar nga LPK-ja,
Hashim Thaçi, angazhohet në krijimin e lidhjeve me grupet e armatosura që asokohe vepronin në Drenicë të kryesuara nga
Adem dhe Hamëz Jashari. Kështu ai disa herë hyn në Kosovë ilegalisht dhe vendos lidhjet me grupin e