Ndryshimi mes inspektimeve të "Braina e Vogël"

1.692 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3177832 (translate me))
{{Vendbanim në Serbi
{{Infobox SER fshat| height="200"
| emri = '''Brainë e Vogël'''
| foto harta=[[Skeda:noimage.png|140px]]
| emër tjetër = Мала Браина
| emri= Braina e Vogël
| lloji i vëndbanimit = Fshat
| komuna=Medvegjë
| nofka =
| banor=13 (2002)
| moto =
| posta=
| flamuri =
| telefoni=
| flamuri përshkrimi =
| lartësia=6750
| stema =
| latitude=42° 46' 30N
| stema përshkrimi =
| longitude=21° 25' 3E
| stema gjerësia =
| web=
| pamje =
| përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi-->
| krahina = Jabllanicë
| qarku = [[Qarku i Jabllanicës|Jabllanicë]]
| qyteti =
| komuna = [[Komuna e Medvegjës|Medvegjë]]
| rajoni =
<!--Udhëheqësit-->
| kryetari i komunës =
| partia udhëheqëse =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
| sipërfaqja =
| sipërfaqja urbane =
| sipërfaqja metropolitane =
| popullsia =
| popullsia_viti =
| zona urbane =
| zona metropolitane =
| dendësia =
<!-- Të dhëna-->
| lartësia = 764
| vendasit =
| themelimi =
| kodi Postal =
| prefiksi =
| targat e automjeteve =
| aeroporti =
| faqja zyrtare =
<!--Harta-->
| harta_foto =
| harta_foto_shënimi =
| harta =
| harta2 =
| përshkrimi_harta2 =
| coordaddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=46 | gjer_s=33 | gjer_dr =N
| gjat_g=21 | gjat_m=25 | gjat_s=0 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
}}
'''Brainë e Vogël''' ([[gjuha serbe|serbisht]]: ''Мала Браина/Mala Braina'') është fshat në [[Komuna e Medvegjës|komunën e Medvegjës]], [[Serbi]].
 
== Gjeografia ==
BrainaBrainë e VogelVogël ne veri kufizohet me BrainenBrainën e Madhe, ne lindje kufizohet me Tullarin dhe me Medevcin,ne jug me Gubavcin dhe ne perendim me Komunenkomunen e Besianes.
Braina e Vogel është vendbanim ne Komunen e Medvegjes.<br />
Braina e Vogel ne veri kufizohet me Brainen e Madhe,ne lindje kufizohet me Tullarin dhe me Medevcin,ne jug me Gubavcin dhe ne perendim me Komunen e Besianes.
 
== Demografia ==
Nga 109 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 13. Dikur i banuar vetëm nga shqiptarët, ndërsa tash me shumicë serbe dhe malazezë kolonizator. Ne regjistrim doli vetem 1 banor i perkatesise shqiptare ne vitin 2002.
<!-- == Ekonomia == -->
Dikur i banuar vetëm nga shqiptarët, ndërsa tash me shumicë serbe dhe malazezë kolonizator.
<!-- == Kultura == -->
Ne regjistrim doli vetem 1 banor i perkatesise shqiptare ne vitin 2002.
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih edhe == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/YIRI/200/Mala_Braina.html vendndodhja]
*[http://atlas.mapquest.com/maps/map.adp?latlongtype=decimal&latitude=42.771666&longitude=21.417166&zoom=8]
 
{{gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Medvegjës]]
[[Kategoria:Fshatra në Serbi]]