Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjylekara (Medvegjë)"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Resnjari zhvendosi faqen Gjylekara tek Gjylekara (Medvegjë))
{{Vendbanim në Serbi
{{Infobox SER fshat| height="200"
| emri = '''Gjylekarë'''
| foto harta=[[Skeda:noimage.png|140px]]
| emër tjetër = Ђулекаре
| emri= Gjylekar
| lloji i vëndbanimit = Fshat
| komuna= [[Komuna e Medvegjës]]
| nofka =
| banor= 125
| moto =
| posta=
| flamuri =
| telefoni=
| flamuri përshkrimi =
| lartësia= 724
| stema =
| latitude= 42° 50' 7N
| stema përshkrimi =
| longitude= 21° 39' 29E
| stema gjerësia =
| web=
| pamje =
| përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi-->
| krahina = Jabllanicë
| qarku = [[Qarku i Jabllanicës|Jabllanicë]]
| qyteti =
| komuna komuna= [[Komuna e Medvegjës|Medvegjë]]
| rajoni =
<!--Udhëheqësit-->
| kryetari i komunës =
| partia udhëheqëse =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
| sipërfaqja =
| sipërfaqja urbane =
| sipërfaqja metropolitane =
| popullsia =
| popullsia_viti =
| zona urbane =
| zona metropolitane =
| dendësia =
<!-- Të dhëna-->
| lartësia = 764
| vendasit =
| themelimi =
| kodi Postal =
| prefiksi =
| targat e automjeteve =
| aeroporti =
| faqja zyrtare =
<!--Harta-->
| harta_foto =
| harta_foto_shënimi =
| harta =
| harta2 =
| përshkrimi_harta2 =
| coordaddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=50 | gjer_s=9 | gjer_dr =N
| gjat_g=21 | gjat_m=39 | gjat_s=28 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
}}
'''GjylekarGjylekarë''' ([[gjuha serbe|serbisht]]: ''Ђулекаре/Đulekare'') është vendbanimfshat[[Komuna e Medvegjës|komunën e Medvegjës]], [[Serbi]].
 
== Gjeografia ==
Gjylekari ose Gjylekreshta eshte fshat ne Komunen e Medvegjes.Kufizohet ne veri me Llapashticen e Eperme,ne veriperendim me Kapitin,ne jugperendim me Sijarinen,ne perendim me Tupallen dhe ne jug e lindje kufizohet me fshatra te komunes se Lebanes.
 
== Demografia ==
Vendbanimi Gjylekar sipas regjistrimit të popullsisë së vitit [[2002]] ka pasur 117 banor.Në këtë vendbanim jetojnë 89 banor të moshës madhore , dhe mosha mesatare e popullsisë është 43.0 vite. Në këtë vendbanim janë 42 ekonomi shtëpiake mesatarisht me nga 2.79 banor. Popullsia e Gjylekarit është mjaft heterogjene, kurse në tre regjistrimet e fundit vërehet rënje e numrit të popullsisë.
|}
 
<!-- == KulturaEkonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih edhe == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== ShihLidhje edhetë jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/RI/00/Dulekare.html vendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Medvegjës]]
[[Kategoria:Fshatra në Serbi]]