Dallime mes rishikimeve të "Leci"

1.668 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Pasurite Nentokesore: Rregullim i sintaksës using AWB)
No edit summary
{{Vendbanim në Serbi
{{fjala}}
| emri = '''Lec'''
{{Infobox SER fshat| height="200"
| emër tjetër = Леце
| foto harta=[[Figura:noimage.png|140px]]
| lloji i vëndbanimit = Fshat
| emri= Leci
| nofka =
| komuna=Medvegjë
| moto =
| banor= 266
| flamuri =
| posta=
| flamuri përshkrimi =
| telefoni=
| stema =
| lartësia=491
| stema përshkrimi =
| latitude=42° 54' 15N
| stema gjerësia =
| longitude= 21° 31' 26E
| pamje =
| web=
| përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi-->
| krahina = Jabllanicë
| qarku = [[Qarku i Jabllanicës|Jabllanicë]]
| qyteti =
| komuna = [[Komuna e Medvegjës|Medvegjë]]
| rajoni =
<!--Udhëheqësit-->
| kryetari i komunës =
| partia udhëheqëse =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
| sipërfaqja =
| sipërfaqja urbane =
| sipërfaqja metropolitane =
| popullsia =
| popullsia_viti =
| zona urbane =
| zona metropolitane =
| dendësia =
<!-- Të dhëna-->
| lartësia = 508
| vendasit =
| themelimi =
| kodi Postal =
| prefiksi =
| targat e automjeteve =
| aeroporti =
| faqja zyrtare =
<!--Harta-->
| harta_foto =
| harta_foto_shënimi =
| harta =
| harta2 =
| përshkrimi_harta2 =
| coordaddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=54 | gjer_s=15 | gjer_dr =N
| gjat_g=21 | gjat_m=31 | gjat_s=31 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
}}
'''LeciLec''' ([[gjuha ser.Lecserbe|serbisht]]: ''Леце/Lece'') është vendbanimfshatkomunën[[Komuna e [[MedvegjaMedvegjës|komunën e Medvegjës]], [[JabllanicëSerbi]].
 
==Gjeografia==
Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.
 
==Lidhje Ekonomia jashtme==
=== Pasurite Nentokesore ===
Ne fshatin Lec eshte i njohur per pasuri nentokesore si plumb,zing,ari etj.<br />Ne kete fshat ndodhet Miniera e Plumbit dhe Zingut -Leci.
 
<!-- == Kultura == -->
*[http://www.fallingrain.com/world/YI/2/Lece.html Informatë mbi Po. gjeografike]
<!-- == Historia == -->
== Pasurite Nentokesore ==
<!-- == Shih edhe == -->
Ne fshatin Lec eshte i njohur per pasuri nentokesore si plumb,zing,ari etj.<br />
<!-- == Burimet == -->
Ne kete fshat ndodhet Miniera e Plumbit dhe Zingut -Leci.
{{gjeo-cungreflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/YIRI/200/Lece.html Informatë mbi Po. gjeografikevendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Medvegjës]]
[[Kategoria:Fshatra në Serbi]]