Dallime mes rishikimeve të "Medeci"

1.743 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Lidhje të jashtme: Rregullim i sintaksës using AWB)
No edit summary
{{Vendbanim në Serbi
{{Infobox SER fshat| height="200"
| emri = '''Medec'''
| emri=Medeci
| emër tjetër = Медевце
| komuna=Medvegjë
| lloji i vëndbanimit = Fshat
| banor=52 (2011)
| nofka =
| posta=
| moto =
| telefoni=
| flamuri =
| lartësia=682
| flamuri përshkrimi =
| latitude=42° 46' 14N
| stema =
| longitude=21° 27' 4E
| stema përshkrimi =
| web=
| stema gjerësia =
| pamje =
| përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi-->
| krahina = Jabllanicë
| qarku = [[Qarku i Jabllanicës|Jabllanicë]]
| qyteti =
| komuna = [[Komuna e Medvegjës|Medvegjë]]
| rajoni =
<!--Udhëheqësit-->
| kryetari i komunës =
| partia udhëheqëse =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
| sipërfaqja =
| sipërfaqja urbane =
| sipërfaqja metropolitane =
| popullsia =
| popullsia_viti =
| zona urbane =
| zona metropolitane =
| dendësia =
<!-- Të dhëna-->
| lartësia = 764
| vendasit =
| themelimi =
| kodi Postal =
| prefiksi =
| targat e automjeteve =
| aeroporti =
| faqja zyrtare =
<!--Harta-->
| harta_foto =
| harta_foto_shënimi =
| harta =
| harta2 =
| përshkrimi_harta2 =
| coordaddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=46 | gjer_s=7 | gjer_dr =N
| gjat_g=21 | gjat_m=27 | gjat_s=2 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
}}
'''MedeciMedec''' ([[gjuha ser.Medevceserbe|serbisht]]: ''Медевце/Medvece'') është vendbanimfshatkomunën[[Komuna e [[MedvegjaMedvegjës|komunën e Medvegjës]], [[JabllanicëSerbi]].
 
==Gjeografia==
Medevci eshte vendbanim ne Komunen e Medvegjes.Ne veri kufizohet me Tullarin,ne veriperendim me Brainen e Vogel,ne perendim me Gubavcin,ne lindje me Poroshticen dhe ne jug me Kosoven.<br />
Ne mesin e ketij fshati kalon rruga regjionale Prishtine - Leskovc.
 
Vitet e fundit eshte kthyer nje familje shqiptare,shume afer kufirit me kosove.
 
<!-- == Ekonomia == -->
==Lidhje të jashtme==
<!-- == Kultura == -->
*http://www.fallingrain.com/world/YI/2/Medevce.html
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih edhe == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/YIRI/200/Medevce.html vendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Medvegjës]]
[[Kategoria:Fshatra në Serbi]]