Ndryshimi mes inspektimeve të "Maqedonca"

1.752 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Rregullim i sintaksës using AWB)
{{Vendbanim në Serbi
{{Infobox SER fshat| height="200"
| emri = '''Maqedoncë'''
| foto harta=[[Figura:noimage.png|140px]]
| emër tjetër = Маћедонце
| emri= Maqedonci
| lloji i vëndbanimit = Fshat
| komuna=Medvegjë
| nofka =
| banor= (2002)
| moto =
| posta=
| flamuri =
| telefoni=
| flamuri përshkrimi =
| lartësia=410
| stema =
| latitude=42° 48' 40N
| stema përshkrimi =
| longitude=21° 34' 0E
| stema gjerësia =
| web=
| pamje =
| përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi-->
| krahina = Jabllanicë
| qarku = [[Qarku i Jabllanicës|Jabllanicë]]
| qyteti =
| komuna = [[Komuna e Medvegjës|Medvegjë]]
| rajoni =
<!--Udhëheqësit-->
| kryetari i komunës =
| partia udhëheqëse =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
| sipërfaqja =
| sipërfaqja urbane =
| sipërfaqja metropolitane =
| popullsia =
| popullsia_viti =
| zona urbane =
| zona metropolitane =
| dendësia =
<!-- Të dhëna-->
| lartësia = 508
| vendasit =
| themelimi =
| kodi Postal =
| prefiksi =
| targat e automjeteve =
| aeroporti =
| faqja zyrtare =
<!--Harta-->
| harta_foto =
| harta_foto_shënimi =
| harta =
| harta2 =
| përshkrimi_harta2 =
| coordaddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=48 | gjer_s=31 | gjer_dr =N
| gjat_g=21 | gjat_m=34 | gjat_s=7 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
}}
'''MaqedonciMaqedoncë''' ([[gjuha ser.serbe|serbisht]]: ''Маћедонце/Maćedonce'') është vendbanimfshatkomunën[[Komuna e [[MedvegjaMedvegjës|komunën e Medvegjës]], [[JabllanicëSerbi]].
<!-- == Gjeografia == -->
 
==Gjeografia==
 
==Demografia==
Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.
 
<!-- == Ekonomia == -->
==Lidhje të jashtme==
<!-- == Kultura == -->
 
<!-- == Historia == -->
*http://www.fallingrain.com/world/YI/2/Macedonce.html
<!-- == Shih edhe == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
{{gjeo-cung}}
*[http://www.fallingrain.com/world/YIRI/200/Macedonce.html vendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Medvegjës]]
[[Kategoria:Fshatra në Serbi]]