Ndryshimi mes inspektimeve të "Kajro"

1 byte added ,  4 vjet më parë
(referenca, geo location)
== Të dhëna demografike ==
Llogaritet se i ka rreth 15.2 milion banore dhe radhitet në vendin e 13 në botë sipas numrit të banorëve.
 
== Pozita gjeografike ==
Kairo është i vendosur në bregun e djathtë dhe ujdhesat e lumit Nil, në pjesën veriore të Egjiptit, gjegjësisht në luginën ku lumi Nil ndahet në tri degë , aty ku fillon delta e [[Nili]]t.
Anonymous user