Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Sigurimi i cilësisë/Lista"

ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎Muti: seksion i ri)
 
Inva Mula lindi ne Tirane ne vitin 1963, ne nje familje artistesh. Pas studimeve ne Insitutin E larte te Arteve, ajo spikati menjehere ne skenen shqiptare dhe ne ato boterore, ku kendoi ne mjaft role ne operat: "Berberi i Seviljes","Traviata","Bohema". Inva Mula ka kenduar me tenorin e madh Placido Domingo, ne nje nga koncertet e saj. Ajo ka fituar cmimin "Baterflai" ne Japoni, i cili u jepej sopranove me te mira te botes. Sot Inva Mula vazhdon te kendoje me sukses ne skenat e medha nderkombetare.
 
== Muti ==
 
--[[Speciale:Kontributet/185.33.33.124|185.33.33.124]] 1 tetor 2016 17:02 (CEST)Shume e bukur --[[Speciale:Kontributet/185.33.33.124|185.33.33.124]] 1 tetor 2016 17:02 (CEST)