Dallime mes rishikimeve të "Vikingët në betejat e tyre të njëpasnjëshme"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (added Category:Popuj using HotCat)
vNo edit summary
* Veshjet e Femrave: Sipër 1 këmishë prej lini kishin 1 veshje të formuar nga 2 pjesë të bashkuara nga 2 kapse, dhe 1 mantel pa mëngë dhe të gjatë deri pak poshtë gjurit.
* Burrat vishnin kryesisht 1 tunik të gjatë prej lini ose leshi me mëngë të gjata, peliçe që e mbanin vetëm në 1 shpatull, dhe krahët deri në shpatull ishin të mbushura me tatuazhe ose vizatime të ndryshme, u pëlqenin bizhutë: unaza, byrzylyke në formë spirale ose diadema.
==Shih edhe==
 
* [[Vikingët]]
* [[Fiset Nordike]]
[[Kategoria:Libra]]
[[Kategoria:Popuj]]