Dallime mes rishikimeve të "4 Qershor"

50 bytes added ,  5 vjet më parë
* [[1908]] - [[Jan Zdeněk Bartoš]], kompozitor çek
* [[1931]] - [[Antun Vrdoljak]], aktor dhe producent kroat
* [[1937]] - [[Zihni Haskaj]], historian shqiptar
* [[1947]] - [[Viktor Klima]], politikan austriak
* [[1955]] - [[Val McDermid]], romancier skocez
Anonymous user