Dallime mes rishikimeve të "Virusi"

15 bytes removed ,  5 vjet më parë
Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 217.73.129.26, 217.73.139.74 dhe Flladimi) dhe riktheu rishikimin 1582268 nga Marbott: Ndryshime
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(Refuzoi 2 ndryshimet e para të tekstit (nga 217.73.129.26) që 2 pasohen nga rishikimi 1582268 nga Marbott: Ndryshime te papershtatshme)
(Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 217.73.129.26, 217.73.139.74 dhe Flladimi) dhe riktheu rishikimin 1582268 nga Marbott: Ndryshime)
Viruset mund të infektojnë [[Kafshët|kafshë]], [[Bimët|bimë]] dhe [[Bakteret|baktere]]. Viruset që infektojnë baktere quhen [[Bakteriofagët|bakteriofagë]] (baktere ngrënës), edhe pse në realitet nuk bëjnë gjë tjetër veçse shkatërrojnë qelizat bakterore që infektojnë.
 
== Përmasat e Viruseve ==TA QIFSHA MAMIN
 
=== Përmasat relative të viruseve ===