Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Sigurimi i cilësisë/Lista"

→‎Malet Kopilica: seksion i ri
(→‎Malet Kopilica: seksion i ri)
 
Inva Mula lindi ne Tirane ne vitin 1963, ne nje familje artistesh. Pas studimeve ne Insitutin E larte te Arteve, ajo spikati menjehere ne skenen shqiptare dhe ne ato boterore, ku kendoi ne mjaft role ne operat: "Berberi i Seviljes","Traviata","Bohema". Inva Mula ka kenduar me tenorin e madh Placido Domingo, ne nje nga koncertet e saj. Ajo ka fituar cmimin "Baterflai" ne Japoni, i cili u jepej sopranove me te mira te botes. Sot Inva Mula vazhdon te kendoje me sukses ne skenat e medha nderkombetare.
 
== Malet Kopilica ==
 
Janë male budallica.Ato jane krijuar para qindra vjetesh
Anonymous user