Dallime mes rishikimeve të "Padova"

44 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:Padua5.jpg|parapamje|300px|Padova]]
Padova është një qytet dhe komunë në rajonin Veneto të Italisë veriore. Ajo është kryeqyteti i provincës së Padovës dhe qendër ekonomike dhe e komunikacionit të zonës. Popullsia e saj është 214,000 ( 2011). Qyteti i përfshirë, me Venedikun (Venezia) dhe Trevison, në Zonën Metropolitane Padova-Treviso-Venedik, që ka një popullsi prej rreth 1,600,000 ban.
 
Anonymous user