Dallime mes rishikimeve të "Padova"

40 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
 
Qyteti është piktoresk, me një rrjet të dendur të rrugëve, me sheshe të mëdha dhe me shumë ura mbi degët e ndryshme të lumit Bacchiglione, e cila dikur ishte e rrethuar me mure të lashta në formën e një hendeku të thellë.
==Shih edhe==
* [[Provinca e Padovës]]
Anonymous user