Ndryshimi mes inspektimeve të "Kultura"

119 bytes removed ,  4 vjet më parë
kam ndryshy ato ç qe maloket i bojn q
(kam ndryshy ato ç qe maloket i bojn q)
*** Në e shekullit XXI merret si socialiste.
:Si rezultat i bashkëpunimit të disa popujve dhe kombeve me sistem komunist të qeverisjes së shteteve të tyre, pas luftës së dytë botërore fillon edhe zhvillimi i kësaj kulture. Në fund të shekullit të kaluar me ndryshimet që këta popuj ndërmorën fillon edhe shuarja e kësaj kulture.
DiqkaDiçka nga kultura qe ne respektojm mjaftueshem e jo fare jane : gjuha , muzika , kostumet ,folklorin etj. sepse ka edhe shume kultura te tjera qe nuk i respektojm si : adetet , zakonet , monumentet etj.
 
== Zhvillimi i kulturës ==
"Kultura është gjithë qkaç'ka,që nuk ta ka dhënë natyra por e ke krijuar vet"
Kultura e vërtetë na çel rrugën e së vërtetës.Ajo eshte zana e "dhuruar"nga Zoti dhe karakterizon mentalitetin e njeriut.GjithshkaGjithçka qe njeriu ka arritur jo vetem prej shkolles por dhe nepermjet aftesive te tij per te shikuar boten ne nje menyre tjeter.
 
*
Anonymous user