Ndryshimi mes inspektimeve të "Sterjo Spasse"

54 bytes added ,  4 vjet më parë
'''Sterjo Spasse''' (lindur më [[1914]] në [[Gollomboç]], vdekur më [[1989]] në [[Tirana|Tiranë]]) është shkrimtarnan qim dhe moter qim
 
== Jeta ==
 
== Veprat ==
* te rinjte duke u qir ne vitin 2000 (p.e.s)
* Kurorë rinije [[1934]]
* Pse ?! [[1935]]
* Ata nuk ishin vetëm, romankishin [[1952]]prezervativ dhe durex
* [[Afërdita përsëri në fshat]], romanduke [[1955]]u palluar me papen
* Buzë liqenit, roman [[1965]]
* Sokolesha, [[1966]]
<references/>
 
[[KategoriKategoria:Shkrimtarë shqiptarë]]
Anonymous user