Dallime mes rishikimeve të "Sterjo Spasse"

171 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Sterjo Spasse''' (lindur më [[1914]] në [[Gollomboç]], vdekur më [[1989]] në [[Tirana|Tiranë]]) është nan qim dhe moter qim
 
* Buzë liqenit, roman [[1965]]
* Sokolesha, [[1966]]
* Të fala nga fshati-i dhan selam buja,raboja dhe faqa kuqit-nonen ne p.... [[1968]]
* Zjarre, zjarre nmaksimum ska ska sonde gjum as ni nat sesht e gjat me ty moj torollaqk
* Zjarre, roman [[1972]]
* Ja vdekje, ja liri, romanpidhin [[1978]]ti me ta qi
* Kryengritësit, roman [[1983]]
* O sot, o kurrë-Vendosi !,gjoki romante bej nje kuqlet[[1989]]
* Letra nipit tim Arian në Tiranë nga MaqedoniaMaqedoni dhe Kosova, [[1975]]
* Zgjimi, romannga gjumi me nje pall ne bith
* Pishtaret, roman
* ''Afërdita ,roman'' (1944)
Anonymous user