Ndryshimi mes inspektimeve të "Sterjo Spasse"

216 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Sterjo Spasse''' (lindur më [[1914]] në [[Gollomboç]], vdekur më [[1989]] në [[Tirana|Tiranë]]) është nan qim dhe moter qimshkrimtar shqiptar.
'''Sterjo Spasse''' (lindur më [[1914]] në [[Gollomboç]], vdekur më [[1989]] në [[Tirana|Tiranë]]) është nan qim dhe moter qim
 
== Jeta ==
 
== Veprat ==
* Kurorë rinije [[1934]]
* te rinjte duke u qir ne vitin 2000 (p.e.s)
* Pse ?! [[1935]]
* Ata nuk ishin vetëm, kishinroman prezervativ dhe durex[[1952]]
* [[Afërdita përsëri në fshat]], dukeroman u palluar me papen[[1955]]
* Buzë liqenit, roman [[1965]]
* Sokolesha, [[1966]]
* Të fala nga fshati-i dhan selam buja,raboja dhe faqa kuqit-nonen ne p.... [[1968]]
* Zjarre, roman [[1972]]
* Zjarre, zjarre nmaksimum ska ska sonde gjum as ni nat sesht e gjat me ty moj torollaqk
* Ja vdekje, ja liri, pidhinroman ti me ta qi[[1978]]
* Kryengritësit, roman [[1983]]
* O sot, o kurrë-Vendosi gjoki!, teroman bej nje kuqlet[[1989]]
* Letra nipit tim Arian në Tiranë nga MaqedoniMaqedonia dhe Kosova, [[1975]]
* Zgjimi, nga gjumi me nje pall ne bith roman
* Pishtaret, roman
* ''Afërdita ,roman'' (1944)
<references/>
 
[[KategoriaKategori:Shkrimtarë shqiptarë]]