Dallime mes rishikimeve të "Laura Pausini"

5 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(rregullim i sintaksës)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Laura Pausini''' ka lindur me [[16 maj]] [[1974]], është këngëtare [[itali]]ane e muzikës pop, dhe është e njohur në nivel të [[Evropa|Evropës]], [[Amerika|Amerikës]] Latine, Lindjes së Mesme, etj. Pausini është e njohur për zërin e fuqishëm që ka, për baladat dhe këngët e shumta të dashurisë.
 
Ajo flet shumë mirë disa [[Gjuha|gjuhë]] dhe ka regjistruar këngë në [[Gjuha italiane|italisht]], [[spanjisht]] dhe [[anglisht]]. Por gjithashtu ka regjistruar disa këngë në [[Portugalishtja|portugalisht]], një gjuhë që ajo ka shumë njohuri, dhe [[frengjishtshqip]], por që nuk e flet tamam.
 
Në vitin [[1993]], fitoi në festivalin e këngës italiane të ''[[San Remo]]'', me këngën "La Solitudine"
Anonymous user