Dallime mes rishikimeve të "Magna Carta"

2 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q12519)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
-Ky dokumet është komfirmuar edhe nga monarkët e mëvonshëm dhe ka qenë i vlerësuar gjatë gjithë kohës.
 
-Kjo Kartë siguron parimet e përgjithshme bazë të të drejtave të njeriutnjerit ...
 
-Parimet e Kartës ''Liri nën Ligj'' kanë marrë formë edhe në SHBA te Karta e të drejtave të Njeriut e Tomas Xhefersonit që thotë
Anonymous user