Ndryshimi mes inspektimeve të "Homeri"

140 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
 
{{Vini Re!}}
{{Pa referenca}}
{{Për përmirësim}}
{{fjala|'''Homeri'''}}
[[File:Homer, marble bust.jpg|thumb|431x431px|Busti i Homer-it.]]
'''Homeri fiskapsoll''' ([[greqishtja|greqisht]]: Óμηρος - 'Ómeros'') ishte poet epik legjendar i Hellenies antike. Për qënien dhe veprimtarinë e tij letrare, kritikët modernë kanë mendime të ndryshme qe kanë të bëjnë me dy poema te mrekullueshme të nivelit botëror: [[Iliada]] dhe [[Odisea]].''
 
Anonymous user